"Doktor Sen" (2013 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Wznowienie powieści w twardej oprawie posiada identyczną grafikę okładkową, jak premierowe wydanie. Książka prezentuje się wybornie.


Z okładki:

Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi, jednak Dan Torrance już wie, a Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem co Dan. Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, Dan błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie rodzinne brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. W końcu odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym. Staje się znany jako „Doktor Sen”...


Dedykacja:

Warrenie, ten skowyt jest dla Ciebie, Gdziekolwiek jesteś. Brak mi Ciebie, przyjacielu.
Tytuł oryginału: Doctor Sleep
Rok premiery oryginału: 2013
Rok premiery w Polsce: 2013

Numer wydania w Polsce: II
Rok wydania: 2013
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Ilustracja na okładce: Vincent Chong
Liczba stron: 656

Oprawa: Twarda
Format: 145mm x 210mm
ISBN: 978-83-7839-670-3
Cena: 52,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲

2 komentarze:

  1. Trochę spóźniona, znajdzie nabywców tylko wśród tych którzy się zagapili i garstce kolekcjonerów. A na zdjęciu wygląda podobnie do poprzedniej twardej serii Albatrosa (zanim zmienili grzbiet na biały).

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznałbym Ci rację, bo też tak uważałem początkowo, tylko przeoczyłem fakt, że wydanie dedykowane tylko sieci Matras, więc będzie w niskim nakładzie i prędzej czy później się sprzeda. Oby prędzej, co by rokowało na kolejne tytuły w takim wydaniu.
    Nie zmienia to faktu że według mnie za drogo (po cenie okładkowej) i za słabo (patrząc na jakość wydania) na coś co miało by być "limitowanym wydaniem".
    Sama książka jest w identycznym formacie jak początkowe wydania Kinga w twardej z Albatrosa.

    OdpowiedzUsuń