"Mroczna Wieża: Bitwa O Jericho Hill" (2013 - Albatros) [Komiks]


Piąty i ostatni tom komiksu zatytułowanego "Mroczna Wieża", wydany został w takiej samej szacie graficznej jak poprzednie. Na zawartość składa się 5 kolejnych zeszytów, wydanych w USA początkowo indywidualnie. Zarówno ten tom, jak i poprzednie trzyma bardzo wysoki poziom wydawniczy.


Z okładki:

W latach 1982-2012 powstało jedno z najsłynniejszych dzieł Stephena Kinga, jego magnus opus - ośmioczęściowa saga fantasy, często przyrównywana do trylogii Tolkiena. Mroczna Wieża to opowieść o Rolandzie Deschainie, ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejskimi mocami "człowieka w czerni" i próbującego odnaleźć tajemniczą Mroczną Wieże, zanim ta runie i na świecie zapanuje chaos.


Świat Rolanda, zwany Światem Pośrednim, znalazł nowy dom: wydawnictwo Marvel Comics. Połączono tu niesamowitą wyobraźnię Kinga z przepiękną grafiką Jae Le i Richarda Isanove. Robin Furth, prawa ręka pisarza we wszystkich sprawach związanych z Mroczną Wieżą, przeniosła jego twórczą wizję na łamy komiksu. Peter David, zręcznie odtworzył specyficzny styl Kinga w narracji i dialogach.

Tytuł oryginału: The Dark Tower Graphic Novel 5: Battle of Jericho Hill
Rok premiery oryginału: 2010
Rok premiery w Polsce: 2013

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2013
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Ilustracja na okładce: Peter David, Richard Isanove
Liczba stron: 144
Oprawa: Twarda
Format: 170mm x 265mm
ISBN: 978-83-7885-706-8
Cena: 69,30


Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz