"Mroczna Wieża: Długa Droga Do Domu" (2010 - Albatros) [Komiks]


Drugi tom komiksu zatytułowanego "Mroczna Wieża", wydany został w podobnej szacie graficznej jak poprzedni. Ze względu na to, że ta seria zamknęła się w 5 zeszytach, album jest krótszy od wcześniejszego. Nie ustępuje mu jednak w niczym i już widać wyraźnie, że te pozycje stworzą jedną z najładniej wydanych serii wydawniczych Kinga w naszym kraju.


Z okładki:

W latach 1982-2004 powstało jedno z najsłynniejszych dzieł Stephena Kinga - składająca się z siedmiu części saga fantasy, przyrównywana przez czytelników do trylogii Tolkiena - Mroczna Wieża. Zainspirowana poematem Roberta Browninga "sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął" i "Władcą Pierścieni", opowiada o Rolandzie Deschainie, ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejskimi mocami "człowieka w czerni". W świecie, w którym czas zatracił jakiekolwiek znaczenie, próbuje on odnaleźć tajemniczą Mroczną Wieże, zanim ta runie i zapanuje chaos.

Niezwykły świat Rolanda, zwany w powieści Światem Pośrednim, znalazł nowy dom: wydawnictwo Marvel Comics. Połączono tu niesamowitą wyobraźnię Stephena Kinga z przepiękną grafiką Jae Le i Richarda Isanove. Robin Furth, prawa ręka pisarza we wszystkich sprawach związanych z Mroczną Wieżą, przeniosła jego twórczą wizję na łamy komiksu. Peter David, jeden z najpopularniejszych pisarzy Marvela, zręcznie odtworzył specyficzny styl Kinga w narracji i dialogach.

Tytuł oryginału: The Dark Tower Graphic Novel 2: The Long Road Home
Rok premiery oryginału: 2008
Rok premiery w Polsce: 2010

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2010
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Ilustracja na okładce: Jae Lee, Richard Isanove
Liczba stron: 164
Oprawa: Twarda
Format: 170mm x 265mm
ISBN: 978-83-7359-962-8
Cena: 65,90


Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz