"Mroczna Wieża: Narodziny Rewolwerowca" (2010 - Albatros) [Komiks]


Jest to drugi komiks firmowany nazwiskiem Kinga, jaki ukazał się na naszym rynku i niewątpliwie jakością wydania ustawił wysoko poprzeczkę dla późniejszych publikacji. Jest to pierwsze wydanie na naszym rynku komiksu mającego swoją premierę w USA w 2007 roku. Jednocześnie jest to pierwsza część serii komiksowej "Mroczna Wieża", która składa się z pięciu wydań zbiorczych, objętościowo zbliżonych do prezentowanego.

Nie jest to jednak komiksowa wersja sagi, a jedynie wydarzeń opisanych w jej IV tomie, swobodnie zinterpretowana przez autorów.

Z okładki:

W latach 1982-2004 powstało jedno z najsłynniejszych dzieł Stephena Kinga - składająca się z siedmiu części saga fantasy, przyrównywana przez czytelników do trylogii Tolkiena - Mroczna Wieża. Zainspirowana poematem Roberta Browninga "sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął" i "Władcą Pierścieni", opowiada o Rolandzie Deschainie, ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejskimi mocami "człowieka w czerni". W świecie, w którym czas zatracił jakiekolwiek znaczenie, próbuje on odnaleźć tajemniczą Mroczną Wieże, zanim ta runie i zapanuje chaos.

Niezwykły świat Rolanda, zwany w powieści Światem Pośrednim, znalazł nowy dom: wydawnictwo Marvel Comics. Połączono tu niesamowitą wyobraźnię Stephena Kinga z przepiękną grafiką Jae Le i Richarda Isanove. Robin Furth, prawa ręka pisarza we wszystkich sprawach związanych z Mroczną Wieżą, przeniosła jego twórczą wizję na łamy komiksu. Peter David, jeden z najpopularniejszych pisarzy Marvela, zręcznie odtworzył specyficzny styl Kinga w narracji i dialogach.

Tytuł oryginału: The Dark Tower Graphic Novel 1: The Gunslinger Born
Rok premiery oryginału: 2007
Rok premiery w Polsce: 2010

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2010
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Ilustracja na okładce: Jae Lee, Richard Isanove
Liczba stron: 246
Oprawa: Twarda
Format: 170mm x 265mm
ISBN: 978-83-7359-961-1
Cena: 69,90


Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz