"Mroczna Wieża IV: Czarnoksiężnik I Kryształ" (2003 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Czwarty tom sagi "Mroczna Wieża", w pierwszym wydaniu. Kontynuacja serii wydawniczej. Książka doczekała się wznowienia w twardej oprawie z wydawnictwa Świat Książki, które jest klubowym, oraz w miękkiej oprawie z Albatrosa w nowej serii wydawniczej.


Z okładki:

Trójka przyjaciół wygrywa pojedynek na zagadki i uchodzi z życiem z zastawionej pułapki. W konfrontacji z maszyną zwycięzcą zostaje młody Eddie. Bohaterowie docierają do Topeki we współczesnej Ameryce, zniszczonej i zdziesiątkowanej przez epidemię zabójczej grypy. Roland decyduje się opowiedzieć towarzyszom o swojej młodości, o walce, po której stał się prawdziwym rewolwerowcem. Wspomina swoją pierwszą wielką miłość - Susan Delgado. W jego historii pojawia się czarownica przechowująca tajemniczą kryształową kule, dzięki której osoby obdarzone magicznymi zdolnościami mogą oglądać wydarzenia dziejące się z dala od nich.


Dedykacja:

Książka ta dedykowana jest Julie Eugley i Marshy DeFilippo. Prowadziły mi korespondencję, a większość tej korespondencji z ostatnich kilku lat dotyczyła rewolwerowca Rolanda z Gilead. W rzeczywistości to Julie i Marsha zagoniły mnie do komputera. Julie, zaganiałaś mnie energiczniej, więc twoje imię wymieniam jako pierwsze.

Tytuł oryginału: The Dark Tower IV: Wizard and Glass
Rok premiery oryginału: 1997
Rok premiery w Polsce: 2003

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2003
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Larry Rostant
Liczba stron: 816

Oprawa: Miękka
Format: 123mm x 195mm
ISBN: 83-7359-025-0
Cena: 41,50

Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz