"Pan Mercedes" (2014 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Wznowienie w twardej oprawie, które ukazało się równolegle z premierowym wydaniem w miękkiej oprawie. Książka zachowuje walory serii wydań w twardej oprawie i prezentuje się wyśmienicie. Obszerna powieść w twardej oprawie z dobrą grafiką okładkową.


Z okładki:

Debiut Stephena Kinga w gatunku powieści detektywistycznej.
W nękanym kryzysem amerykańskim mieście zdesperowani ludzie stoją w kolejce po pracę. Niektórym nie będzie już potrzebna, bo w tłum bezrobotnych wjeżdża na pełnym gazie szaleniec w mercedesie. Zebrawszy swoje żniwo – ośmiu zabitych i kilkunastu rannych – znika w porannej mgle. Policji nie udaje się znaleźć sprawcy.
Pogrążający się w depresji Bill Hodges, emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, myśli o tej nierozwiązanej sprawie równie często jak o samobójstwie. Dopiero list od zabójcy z mercedesa, który w zamierzeniu nadawcy miał popchnąć byłego policjanta do tego ostatecznego kroku, budzi w nim wolę życia. Potrzeba znalezienia sprawcy masakry bezrobotnych wynika w równej mierze z pragnienia wymierzenia sprawiedliwości, co z przeświadczenia, że morderca jeszcze nie zaspokoił swojej chorej żądzy zabijania.
Rozpoczyna się wyścig z czasem. Stawką jest życie setek, a nawet tysięcy ludzi, a przeciwnik jest wprawdzie szaleńcem, ale piekielnie inteligentnym.


Dedykacja:

Z myślą o Jamesie M. Cainie

Tytuł oryginału: MR. MERCEDES
Rok premiery oryginału: 2014
Rok premiery w Polsce: 2014

Numer wydania w Polsce: II
Rok wydania: 2014
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Danuta Górska
Ilustracja na okładce: Caras Ionut
Liczba stron: 576

Oprawa: Twarda
Format: 125mm x 195mm
ISBN: 978-83-7885-937-6
Cena: 45,50


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. Wczoraj porównałem sobie papier miękkiej i twardej oprawy. Ten w twardej strasznie zżółknięty jest.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, ale nie odbija tak światła, jak śnieżnobiały, nie rozmazuje się farba na nim, bo się lepiej przyjmuje i tak na prawdę jest lepszej klasy.

    OdpowiedzUsuń