"Pan Mercedes" (2014 - Albatros) [Audiobook] - Stephen King


Wersja audio powieści "Pan Mercedes", którą czyta Jan Peszek. Ukazała się ona jako płyta CD, oraz plik do ściągnięcia. Wersja CD posiada tekturowe etui, oraz grafikę okładkową taką samą jak papierowa wersja książki.


Z okładki:

W nękanym kryzysem amerykańskim mieście zdesperowani ludzie stoją w kolejce po pracę. Niektórym nie będzie już potrzebna, bo w tłum bezrobotnych wjeżdża na pełnym gazie szaleniec w mercedesie. Zebrawszy swoje żniwo – ośmiu zabitych i kilkunastu rannych – znika w porannej mgle. Policji nie udaje się znaleźć sprawcy.
Pogrążający się w depresji Bill Hodges, emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, myśli o tej nierozwiązanej sprawie równie często jak o samobójstwie. Dopiero list od zabójcy z mercedesa, który w zamierzeniu nadawcy miał popchnąć byłego policjanta do tego ostatecznego kroku, budzi w nim wolę życia. Potrzeba znalezienia sprawcy masakry bezrobotnych wynika w równej mierze z pragnienia wymierzenia sprawiedliwości, co z przeświadczenia, że morderca jeszcze nie zaspokoił swojej chorej żądzy zabijania.
Rozpoczyna się wyścig z czasem. Stawką jest życie setek, a nawet tysięcy ludzi, a przeciwnik jest wprawdzie szaleńcem, ale piekielnie inteligentnym.
Tytuł oryginału: MR. MERCEDES
Rok wydania: 2014
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Danuta Górska
Czyta: Jan Peszek
Format: MP3
Wydanie: Plik do pobrania, CD
Czas trwania: 15:30 h
ISBN: 978-83-7885-439-5
Cena: 36,40

Wszystkie polskie wydania książkowe tej pozycji: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz