"Bastion" (2000 - Zysk i S-ka) [Książka] - Stephen King


Jest to pierwsze wydanie tej pozycji w Polsce. Imponujące rozmiarami tomiszcze ukazało się dzięki wydawnictwu Zysk. Jest to wersja rozszerzona, wydana w USA w 1990 roku. Pierwszej, okrojonej wersji książki nie doczekaliśmy się w ojczystym przekładzie. Później ukazało się wznowienie tej pozycji z tego samego wydawnictwa, a następnie z wydawnictwa Albatros.


Z okładki:

Supernowoczesna, bezlitosna broń biologiczna niesie zagładę niemal całej ludzkości. Nieliczni, którzy ocaleli, mają osobliwe sny zwiastujące pojawienie się w postapokaliptycznym świecie wysłanników sił Dobra i Zła. Nadeszła godzina próby. Ostatni bastion ludzkości czeka najtrudniejszy sprawdzian - wiary i miłości. Czy ma szansę w tym przerażającym starciu?


Dedykacja:

Dla Tabby mrocznego kufra pełnego cudów.

Tytuł oryginału: The Stand
Rok premiery oryginału: 1990
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2000
Wydawca: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Robert Lipski
Ilustracja na okładce: Piotr Chojnacki
Liczba stron: 1340

Oprawa: Miękka
Format: 125mm x 182mm
ISBN: 83-7150-580-9
Cena: 45,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. Przy tej pozycji wyjaśnia się dlaczego wydawnictwo Amber dzieliło książki na kilka tomów, wygnieciony front już po pierwszym czytaniu. Książki podczas czytania ani na chwile nie można trzymać jedną ręką, inaczej się rozerwie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie jakość wydania koszmarna, a papier jak bibułka. Tyle że Amber miał kiepsko klejone książki, które rozpadały się przy czytaniu.

    OdpowiedzUsuń