"Stephen King Pod Lupą" (2008 - Fontanna) [Książka] - Lois H. Gresh, Robert Weinberg


W naszym kraju, książek traktujących o Kingu w zasadzie nie ma, bo poza tą pozycją, istnieje jeszcze tylko jedna poświęcona wyłącznie jemu, oraz dwie pozycje, w których jest poważniej potraktowany, ale i tak umieszczony wśród wielu innych nazwisk.

Sama zawartość, pomimo wielu niedociągnięć nadaje się do przeczytania, chociaż w dobie internetu i serwisów poświęconych Kingowi, włącznie z SK.pl ciężko dowiedzieć się z niej coś nowego, lub zaskakującego.


Z okładki:

Niektórzy ludzie rodzą się pisarzami. Tak z pewnością było z Stephenem Kingiem. Zresztą sam to potwierdza na własnej oficjalnej stornie internetowej www.stephenking.com: "Zostałem stworzony do pisania. Lubię pisać. Właśnie dlatego to robię".
Ta książka to prawdziwy skarbiec! Roboty, kosmici, Einstein, czarne dziury, podróże w czasie - te i inne tematy poruszane w książkach Stephena Kinga wyłaniają się jak zabawki z kuferka. Dużo tu zabawy, mnóstwo nauki i hołd złożony Stephenowi Kingowi.
Peter Straub
Sama przyjemność czytania.
F. Paul Wilson
King po lupą przemawia do mnie zarówno jako do naukowca jak i wieloletniego czytelnika Stephena Kinga. Gresh i Weinberg opierając się na pomysłach z powieści Kinga, dokonują wnikliwych omówień tak urozmaiconych koncepcji jak ESP, podróże w czasie, sztuczna inteligencja, chemia kwantowa, alternatywne rzeczywistości, teoria strun oraz prawdopodobieństwa, to, że odwiedzą nas kosmici lub staniemy w obliczu globalnej pandemii. Wiele z tego, co Stephen King zamieścił w swojej prozie, jest bliższe rzeczywistości niż się nam wydaje.
Bev Vincent, autor The Road to the Dark Tower


Dedykacja:

Książka nie ma dedykacji

Tytuł oryginału: The Science Of Stephen King
Rok wydania oryginału: 2007
Rok wydania w Polsce: 2008
Wydawca: Fontanna
Tłumaczenie: Witold Matuszyński, Dariusz Bakalarz
Ilustracja na okładce: Jon Ragel
Liczba stron: 244

Oprawa: Miękka
Format: 150mm x 225mm
ISBN: 978-83-61159-01-8
Cena: 29,90

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz