Wydania kieszonkowe z wydawnictwa "Albatros" - seria czwarta


Czwarta seria wydań kieszonkowych z wydawnictwa Albatros rozpoczęła się w 2012 roku, a zakończyła w 2018 i objęła dziewiętnaście tytułów. Część z nich to premierowe wydania, w małym formacie, w naszym języku. Reszta, to zdublowane tytuły z poprzednich serii wydań kieszonkowych. Niektóre tytuły posiadają podwójne wydania, a przykładowo "Rose Madder" ma aż trzy, z różnymi okładkami, stąd na całość serii składa się dwadzieścia dziewięć pozycji.

Wydania, w ramach tej serii, posiadają taką samą czcionkę okładkową jak w poprzedniej, jednak grzbiety są białego koloru. "Po Zachodzie Słońca" i "Czarna Bezgwiezdna Noc" mają nawet nowe grafiki okładkowe, gorzej za to z ich jakością. Reszta pozycji ma grafiki już wcześniej użyte, w poprzednich wydaniach.

Numery wydań, które są umieszczone na stopce redaktorskiej, uwzględniają wszystkie wcześniejsze wydania tych pozycji w Albatrosie, wraz z dodrukami, więc przy niektórych pozycjach są wręcz mylące i posiadają imponujące liczby.


Cała seria prezentuje się tak:
Zawartość Serii: ▼▲


11 komentarzy:

 1. Odnoszę wrażenie że każda kolejna seria pocketów jest gorsza. Pierwsza była zdecydowanie najlepsza. I nie rozumiem, skoro już dają nową serię czemu męczą ciągle te same okładki? Czemu nie dadzą wszystkich okładek co w serii z kropką

  OdpowiedzUsuń
 2. To już pytanie do wydawcy. O ile pojmuję użycie po raz kolejny starych grafik - bo takie już były użyte wcześniej; lub ciut nowszych, z wydań w większym formacie - bo to w końcu kieszonkowe wydanie tego co miało premierę w większym rozmiarze; to zakup indywidualnych, na żenującym poziomie jest kompletnie irracjonalny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodałem "Cujo", oraz "Bezsenność" i "Rose Madder", z nowymi grafikami okładkowymi i na dziś to komplet

  OdpowiedzUsuń
 4. Dodałem "Dolores Claiborne" i teraz jest komplet.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dodałem ostatnie trzy pockety i teraz jest komplet.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uzupełniłem braki i na dziś jest komplet.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzisiaj znalazłem "Znalezione nie kradzione" w wydaniu kieszonkowym.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja 'już' dodałem "Znalezione nie kradzione" i na dziś jest komplet.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli ile w końcu tytułów obejmuje cała seria?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak napisałem w pierwszym zdaniu tego posta:
   "Czwarta seria wydań kieszonkowych z wydawnictwa Albatros rozpoczęła się w 2012 roku i objęła do teraz, osiemnaście tytułów."

   Usuń
 10. Dodałem "Koniec Warty" i jest to ostatnia pozycja wydana w ten sposób.
  Jednocześnie z nią pojawiło się wydanie "Sklepiku z Marzeniami" w ramach nowej serii wydań kieszonkowych.

  OdpowiedzUsuń