"Koniec Warty" (2016 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Wznowienie powieści "Koniec Warty" w oprawie zintegrowanej, z miniaturą grafiki okładkowej na grzbiecie. Jest to pozycja zamykająca trylogię detektywistyczną o przygodach Billa Hodgesa, rozpoczętą "Panem Mercedesem". Książka zachowuje wszelkie walory serii wydawniczej w ramach której się ukazała, a zawartością nie różni się niczym, od premierowej publikacji.


Z okładki:

III CZĘŚĆ TRYLOGII Z DETEKTYWEM BILLEM HODGESEM
W sali nr 217 Kliniki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu przebudziło się coś złego.
Czy leżący w niej pacjent, Brady Hartsfield, słynny Zabójca z Mercedesa, jest rzeczywiście tylko niezdolnym do kontaktu ze światem „warzywkiem” i – jak twierdzą lekarze – nie ma szans na poprawę?
Detektyw Bill Hodges jakoś w to nie wierzy, a jego podejrzenia nasilają się, gdy dochodzi do samobójstw ludzi, którzy przed sześcioma laty ucierpieli podczas Masakry Mercedesem. I nie myli się. Hartsfield nie tylko odzyskał pełnię władz umysłowych, ale i odkrył w sobie nowe zdolności: telekinezy oraz wnikania w umysły innych ludzi. A to w przypadku psychopaty może się okazać tragiczne w skutkach.
Policja jak to policja, chce mieć święty spokój. Znowu więc wygląda na to, że powstrzymanie szaleńca – który jest tym bardziej niebezpieczny, że internet pozwala mu nieskończenie rozszerzać pole działania – spadnie na Billa Hodgesa i dwoje jego przyjaciół, Holly Gibney i Jerome’a Robinsona.
W „Końcu warty” Stephen King wprowadza do powieści detektywistycznej to, co jest jego znakiem firmowym – elementy paranormalne. Ku radości fanów obu gatunków!


Dedykacja:

Dla Thomasa Harrisa

Tytuł oryginału: END OF WATCH
Rok premiery oryginału: 2016
Rok premiery w Polsce: 2016

Numer wydania w Polsce: IV
Rok wydania: 2016
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Ilustracja na okładce: Simon & Shuster, Inc.
Liczba stron: 480

Oprawa: Zintegrowana
Format: 125mm x 195mm
ISBN: 978-83-7985-903-0
Cena: 34,90


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲

2 komentarze:

  1. Strasznie zmasakrowana ta okładka, jak dla mnie wizualna tragedia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pasuje do zawartości, która jest tak samo słaba.

    OdpowiedzUsuń