"Gra Geralda" (1995 - Świat Książki) [Książka] - Stephen King


Jest to wznowienie książki która pierwsze wydanie zawdzięcza wydawnictwu Prima. Wydanie to posiada twardą okładkę oraz obwolutę. Książka ta została wydana z zachowaniem serii wydawniczej Świata Książki. Jest to ostatnie wydanie w takiej formie, ponieważ kolejne wznowienia, zarówno w formie pocketa jak i większym od niego formacie, mają miękką okładkę.


Z okładki:

Napisana w 1992 r. powieść Gra Geralda nie jest typowym horrorem, choć napięcie towarzyszące jej lekturze przewyższa wszystko, do czego przyzwyczaił się czytelnik literatury grozy. Jesienny weekend w domku na odludziu rozpoczyna się od pozornie niewinnej gry erotycznej, w której efekcie bohaterka zostaje przez męża przykuta kajdankami do łóżka... Okazuje się to początkiem koszmaru. Gra Geralda jest także wnikliwym studium psychologii kobiety, której wstrząsające poczucie bezradności, zagrożenia i bólu pomoże uwolnić się od przeżytego w dzieciństwie urazu, wyzwolić się spod męskiej dominacji. Choć może to zabrzmieć paradoksalnie, dzięki tej książce Stephen King stał się autorem jednej z ciekawszych współczesnych powieści feministycznych.


Dedykacja:

Książkę tę dedykuję, z wyrazami miłości i podziwu, sześciu dobrym kobietom: Margaret Spruce Morehouse, Catherine Spruse Graves, Stephanie Spruce Leonard, Anne Spruce Labree, Tabithie Spruce King, Marcelli Spruce

Tytuł oryginału: Gerald's Game
Rok premiery oryginału:
1992
Rok premiery w Polsce:
1994

Numer wydania w Polsce: Klubowe
Rok wydania: 1995
Wydawca:
Świat Książki
Tłumaczenie:
Tomasz Wyżyński
Ilustracja na okładce:
Maciej Sadowski
Liczba stron:
304
Oprawa:
Twarda z obwolutą
Format:
130mm x 200mm
ISBN:
83-7129-130-2
Cena:
brak danych


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz