"Szkieletowa Załoga" (2012 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Wznowienie tego zbioru opowiadań, tak jak i premierowe wydanie, ukazało się nakładem wydawnictwa Prószyński. To ukazało się w serii wydań w miękkich oprawach ze skrzydełkami, z logo wydawcy na grzbiecie, więc jest praktycznie kopią poprzedniego wydania w normalnym formacie. Odrobinę odstaje od innych pozycji, poprzez inny kolor czcionki tytułowej, oraz opis jednego z opowiadań na tyle oprawy. Mowa o "Mgle" i to właśnie plakat z jej ekranizacji służy za grafikę okładkową. Pojawiło się także wydanie kieszonkowe tej pozycji.


Z okładki:

Po przejściu gwałtownej nawałnicy artysta David Drayton i społeczność niewielkiego miasteczka stają się ofiarami morderczego ataku istot grasujących w nienaturalnej, gęstej mgle. Krążą wieści o eksperymencie zwanym „Projekt Grot Strzały”, przeprowadzonym w położonej nieopodal tajnej bazie wojskowej. Wycofując się do miejscowego supermarketu, Drayton i inni, którym udało się ocaleć, muszą najpierw stoczyć walkę pomiędzy sobą, zanim zjednoczą siły przeciw wspólnemu wrogowi, którego nie mogą nawet zobaczyć!


Dedykacja:

Ta książka jest dla Arthura i Joyce Greenów

Tytuł oryginału: Skeleton Crew
Rok premiery oryginału: 1985
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: IV
Rok wydania: 2012
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik, Dorota Malinowska, Paulina Braiter, Rafał Wilkoński, Danuta Górska, Maciejka Mazan, Jan Pyka, Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: The Weinstein Company
Liczba stron: 648

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 142mm x 202mm
ISBN: 978-83-7839-280-4
Cena: 36,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲

2011


Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz