"Mroczna Wieża I: Roland" (nowa wersja) (2011 - Albatros) [Książka] - Stephen King


Jest to kolejne wydanie, poprawionej wersji pierwszego tomu sagi. W porównaniu z pierwszą wersją, King wprowadził kilka poprawek, tak aby bardziej pasowała do całej sagi. Ta wersja niestety nie doczekała się wydania w twardej oprawie. Prezentowane wydanie ukazało się w ramach samodzielnej serii dedykowanej temu wydaniu sagi, a początkowo można było je nabyć jedynie w boxie. Pomijając oprawę, sama zawartość jest wierną kopią poprzedniego wydania, z grafiką okładkową autorstwa Darka Kocurka.


Z okładki:

Wielowątkowa, składająca się z ośmiu części saga fantasy, przez wielu czytelników stawiana obok sławnej trylogii Tolkiena. Zainspirowana poematem Roberta Browninga "Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął" i "Władcą Pierścieni", opowiada o Rolandzie, ostatnim rewolwerowcu, ścigającym obdarzonego czarodziejską mocą człowieka w czerni i poszukującym tajemniczej Mrocznej Wieży w świecie, gdzie czas zatracił jakiekolwiek znaczenie, zniszczonym przez wojny, zaludnionym przez wszelkiego rodzaju mutanty, demony i wampiry. Pierwszy tom cyklu ukazał się w 1982, tom najnowszy, ósmy (chronologicznie jego fabuła mieści się między tomem IV a V) ukaże się w 2012 roku. King uważa tę serię za ukoronowanie swojej twórczości.


Dedykacja:

Edowi Fermanowi, który podjął ryzyko, stawiając na te historie

Tytuł oryginału: The Dark Tower I: The Gunslinger
Rok premiery oryginału: 2003
Rok premiery w Polsce: 2004

Numer wydania w Polsce: IV
Rok wydania: 2011
Wydawca: Albatros
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Ilustracja na okładce: Jacek Kopalski
Liczba stron: 272

Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 123mm x 195mm
ISBN: 978-83-7659-788-1
Cena: 31,10

Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲
Książki powiązane z tą pozycją: ▼▲
Komiksy powiązane z tą pozycją: ▼▲
Film powiązany z tą pozycją: ▼▲

5 komentarzy:

 1. Ciekawe książki. Tę pierwszą już czytałem, ale tej drugiej jeszcze nie. Pewnie też jest interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na rynku jest już nowsze wydanie Rolanda z bordowymi napisami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki wielkie za spostrzegawczość. Byłem absolutnie przekonany, że jeszcze przed wakacjami wrzuciłem na bloga to wydanie.
  Dodam przy najbliższej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, interesuje mnie zakup całej sagi. Domyślam się, że swojej nie będziesz chciał odsprzedać ale czy jakaś wskazówka, gdzie mógłbym ją dostać ? Bo strasznie ciężko znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak nie ma w sieciówkach to trzeba się wspierać Allegro. Spokojnie dostaniesz pakiet V-VII, a resztę na sztuki.
  Poszukaj też w necie, księgarni u siebie w mieście, którą obsługuje osdw.pl. Oni często mają jeszcze na stanach magazynowych tytuły nie dostępne w matrasie czy empiku.

  OdpowiedzUsuń