"Szkieletowa Załoga" (2000 - Prószyński i S-ka) [Książka] - Stephen King


Kolejny zbiór opowiadań Kinga. Pierwsze wydanie w kraju, zafundowało nam wydawnictwo Prószyński. Część z opowiadań miało już wcześniej swoje publikacje w naszym kraju. Między innymi "Ballada o celnym strzale", "Edytor tekstu". "Zjawi się tygrys" dodatkowo ukazało się w antologii opowiadań. Ukazało się także wznowienie w serii wydawniczej miękkich opraw ze skrzydełkami, z Prószyńskiego, którego okładkę zdobi grafika inspirowana adaptacją filmową opowiadania "Mgła".


Z okładki:

O tym, że Stephen King jest mistrzem długich, rozbudowanych powieści o wielu przeplatających się wątkach, wszyscy wiedzą od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze (po raz pierwszy prezentowanym polskim czytelnikom) dowodzą ponad wszelką wątpliwości, że wybitny powieściopisarz jest również znakomitym twórcą krótkich form literackich. Te doskonale skonstruowane, oparte na zaskakująco, oryginalnych pomysłach i oczywiście wspaniale napisane opowiadania dają miłośnikom prozy Stephena Kinga co najmniej tyle samo satysfakcji co najobszerniejsze z jego powieści.


Dedykacja:

Ta książka jest dla Arthura i Joyce Greenów

Tytuł oryginału: Skeleton Crew
Rok premiery oryginału: 1985
Rok premiery w Polsce: 2000

Numer wydania w Polsce: I
Rok wydania: 2000
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik, Dorota Malinowska, Paulina Braiter, Rafał Wilkoński, Danuta Górska, Maciejka Mazan, Jan Pyka, Krzysztof Sokołowski
Ilustracja na okładce: Jerry Sandefur
Liczba stron: 584

Oprawa: Miękka
Format: 115mm x 185mm
ISBN: 83-7255-406-4
Cena: 30,00


Wszystkie polskie wydania tej książki: ▼▲
Audiobook: ▼▲

2011


Filmy powiązane z tą pozycją: ▼▲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz